nasza oferta

dlaczego ośrodek arcadia?

Piękne położenie , pomiędzy górami , z dala od miejskiego zgiełku i stresu. Świeżo wyremontowane i funkcjonalnie urządzone domki. Zadbany teren , bliskość natury i niewysokie koszty zakwaterowania.

Bliskość granic Słowacji i Czech , 22 km do najbliższego trójstyku.

cennik

Ceny za wynajem domku kształtują się od 60 do 350 zł za domek za dobę.

W cenie wyposażenie kuchni , dostęp do TV oraz media. Koszty ogrzewania w sezonie liczone są oddzielnie .

więcej
terminy

Terminy wynajmu ustalane są indywidualnie poprzez kontakt mailowy lub telefoniczny .

Nr telefonu : 603270743

więcej
współpraca

Współpracujemy z biurami podróży i agencjami wynajmu krótkoterminowego. Dla stałych klientów i firm zaprzyjaźnionych oferujemy korzystniejsze warunki współpracy!

więcej
wspaniałe miejsce na wolny czas

Sól – wieś w Polsce, położona w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, w gminie Rajcza, w zachodniej części grupy Wielkiej Raczy, w południowo-zachodniej części Beskidu Żywieckiego, w dolinie Słanicy, pomiędzy Rachowcem (od północy) a grzbietem Oźnej.

Historia Soli sięga wieku XVIII, gdy mieszkało w niej 15 gospodarzy. W latach 1975–1998 wieś położona była w województwie bielskim.Wieś prawdopodobnie powstała w XVI wieku, założona przez osadników wołoskich, przybyłych od strony węgierskiej. Nazwa miejscowości pochodzi od źródeł solankowych, które tu niegdyś eksploatowano, uzyskując sól przez odparowanie wód solankowych. Sól warzono do 1808 roku. Jednak władze austriackie nakazały w roku 1823 zabudować słone źródło a prymitywny szyb zasypać. W latach 1920-1930 poszukiwano w okolicach Soli ropy naftowej. Podczas wierceń dokonywanych w latach 1947-1950 na głębokości około 1300 m nawiercono cieplicę chlorkowo-sodową (39° C).

Podczas II wojny światowej Niemcy objęli wieś akcją wysiedlania Polaków w ramach tzw. Akcji Saybusch, która miała oczyścić region z Polaków i przygotować go pod niemiecką kolonizację w ramach akcji Heim ins Reich.


We wsi znajdują się studzienki solankowe, usytuowane w centrum. Są to solanki chlorkowo-sodowe, jodkowe i bromkowo-jodkowe. Woda w źródłach jest słona a jej mineralizacja wynosi ok. 40g/litr. Solanki o rdzawym kolorze nie nadają się do picia.We wsi działalność duszpasterską prowadzi Kościół Rzymskokatolicki (parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa).

W Soli znajdują się ośrodki wypoczynkowe (w Zagajce) oraz kwatery prywatne. W miejscowości zlokalizowany jest również Dom Wczasów Dziecięcych zarządzany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.


Na dworcu kolejowym rozpoczynają bieg dwa szlaki turystyczne do Zwardonia przez Rachowiec – 2,5 godz., z powrotem 1,5 godz. na przełęcz Przegibek przez Bendoszkę Wielką – 3 godz., z powrotem 3,5godz.


W Soli znajduje się stacja kolejowa na trasie Zwardoń-Katowice, otwarta w 1884 roku jako część Galicyjskiej Kolei Transwersalnej.